Zobrazit Mini news

x

 • Právě se nacházíte v kategorii:
 • Úvod
 • Mini news
 • MINI COOPER SE | PRVNÍ ELEKTROMOBIL MINI
MINI COOPER SE | PRVNÍ ELEKTROMOBIL MINI

MINI COOPER SE | PRVNÍ ELEKTROMOBIL MINI

Čistě elektrickou městskou mobilitu lze nyní zažít také v typickém stylu MINI, a to díky novému MINI Cooper SE. Kombinuje trvale udržitelnou mobilitu s potěšením z jízdy, výrazným designem a prémiovou kvalitou, která je pro značku MINI typická.

Nové MINI Cooper SE: přehled hlavních předností.

 • První MINI a první malý vůz prémiového segmentu poháněný pouze elektřinou.
 • Elektromotor s výkonem 135 kW/184 k a točivým momentem 270 Nm.
 • Pro tento model specifická lithium-iontová baterie umožňuje dojezd 235 až 270 kilometrů, a to bez omezení objemu zavazadlového prostoru.
 • Baterii lze rychle nabíjet z domácí zásuvky, nabíječkou Wallbox, na veřejných nabíjecích stanicích či stejnosměrným proudem až do výkonu 50 kW.
 • Vynikající agilita díky spontánnímu nástupu hnací síly, nízko položenému těžišti, pohonu předních kol a řídicí jednotce protiprokluzového systému umístěné u regulačního členu.
 • Zrychlení z 0 na 60 km/h za 3,9 sekundy a z 0 na 100 km/h za 7,3 s.
 • Charakteristický design 3dveřového MINI s pro tento model specifickými ozdobnými prvky. 
 • Pro tento model specifické zobrazovací a ovládací prvky v interiéru. 
 • Rekuperaci lze nastavit pro jedinečný pocit z jízdy ve dvou úrovních pomocí jednoho pedálu.
 • Mezi prvky standardní výbavy patří LED přední světlomety, 2zónová automatická klimatizace, topení s technologií tepelného čerpadla, nezávislé topení, elektrická parkovací brzda a navigace Connected. 

Charakteristický MINI design s ozdobnými prvky specifickými pro tento model

Pro design nového MINI Cooper SE jsou charakteristické vybrané úpravy a decentní odlišnosti ve srovnání s konvenčně poháněnými verzemi. Dynamický profil, typická trojdílná koncepce, kterou tvoří tělo karoserie, prosklení a střecha, krátké převisy a široký rozchod kol jsou opět charakteristickými rysy, které první čistě elektricky poháněné MINI odlišují od ostatních. Precizně aplikované zvýrazňující prvky dávají najevo jeho pokrokový systém pohonu. Nabíjecí zásuvka je umístěna nad pravým zadním kolem – přesně tam, kde je u konvenčně poháněného 3dveřového MINI situováno víčko palivové nádrže. Je na něm umístěno výrazné logo MINI Electric, ukazující druh energie používaný k pohonu. Žluté provedení tohoto loga se objevuje na bočních ozdobách, na nichž jsou umístěny také boční směrové ukazatele, stejně jako na víku zavazadlového prostoru a přední masce chladiče. Centrální prvek přední části MINI Cooper SE zdobí typická šestiúhelníková maska, ovšem tentokrát uzavřená, protože elektromotor vyžaduje velmi málo chladicího vzduchu. Žlutá dekorační lišta masky chladiče a vnější zpětná zrcátka ve stejné barvě doplňují pro tento model specifické designové prvky. MINI Cooper SE je standardně vybaveno LED předními světlomety.

Podobně jako pro tento model specifická maska chladiče, také téměř kompletně zakrytý podvozek a výrazně tvarovaný zadní nárazník přispívají ke snížení aerodynamického odporu. Vzhledem k tomu, že elektricky poháněné MINI nepotřebuje výfukový systém, může být podlaha vozu v zadní části řešena optimálněji z pohledu obtékání vzduchem. Aerodynamicky optimalizovaný tvar mají také volitelná dvoubarevná 17palcová kola z lehké slitiny v provedení MINI Electric Corona Spoke. Stejně jako standardní 16palcová kola z lehké slitiny v provedení MINI Electric Revolite Spoke jsou i tato kola k dispozici výhradně pro nové MINI Cooper SE.


Koncepce vozu: skutečné MINI do posledního šroubku.

Nové MINI Cooper SE je prvním modelem, který v prémiovém segmentu malých automobilů kombinuje městskou elektromobilitu s charakteristickými rysy značky. Vůbec první elektricky poháněný model britské značky je skutečné MINI do posledního šroubku. Rozměry, design, prostor a prostředí v interiéru nového MINI Cooper SE odpovídají konvenčně poháněným modelům. Již jejich vývoj předem zohledňoval rozšíření modelové řady o čistě elektricky poháněnou verzi.

Nové MINI Cooper SE se vyrábí v domovské zemi značky. Z výrobní linky sjíždí spolu s konvenčně poháněnými verzemi v závodě MINI v Oxfordu. Technologie pohonu pochází z odborných výzkumných center BMW Group pro elektromobilitu v německém Dingolfingu a Landshutu.

Namísto zážehového nebo vznětového motoru je pod kapotou nového MINI Cooper SE elektromotor. Kompaktní jednotka s integrovanou řídicí elektronikou a převodovkou je uchycena v přední části nosného rámu prostřednictvím pevné trubkové konstrukce. Vysokonapěťová baterie s pro tento model specifickým uspořádáním je tvořena lithium-iontovými články, rozdělenými do 12 modulů. Tvoří jednotku ve tvaru písmene T s celkovou kapacitou 32,6 kWh umístěnou v podlaze vozu.

Elektromotor je nejen menší, ale také podstatně lehčí než spalovací motor, čímž přispívá k mimořádně harmonickému rozložení hmotnosti mezi nápravy nového MINI Cooper SE. Spolu s nižším těžištěm poskytuje elektricky poháněnému modelu agilní projev. Díky tomu je automobil skvěle a snadno ovladatelný i v zatáčkách ve vysokých rychlostech. Výsledkem umístění baterie nízko v podlaze a mezi nápravami je neomezený zavazadlový prostor ve srovnání s konvenčně poháněnými modely. Stejně jako v případě 3dveřového MINI se spalovacím motorem činí objem zavazadlového prostoru 211 litrů a lze jej sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit až na 731 litrů. Jediný měřitelný rozdíl: aby byla zajištěna dostatečná světlá výška pro vysokonapěťovou baterii instalovanou v podlaze vozidla, je karoserie nového MINI Cooper SE přibližně o 18 milimetrů výš nad zemí než v případě konvenčně poháněného modelu.

CELÝ ČLÁNEK: https://www.cartecgroup.com/mini-cooper-se-prvni-elektromobil-mini/a-796/MINI COOPER SE | PRVNÍ ELEKTROMOBIL MINI

1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-1.jpg 1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-10.jpg 1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-11.jpg 1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-2.jpg 1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-3.jpg 1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-5.jpg 1569482912mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-9.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-21.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-31.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-29.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-30.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-34.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-19.jpg 1569482943mini-cooper-se-foceni-ve-studiu-17.jpg

© 2016 - 2022 Graphic design studio | ARSY line, s.r.o.

Souhlas se zásláním obchodních sdělení

Přeji si od společnosti CarTecGroup dostávat obchodní sdělení emailem, poštou, telefonicky / SMS a prostřednictvím aplikace ve vozidle (je-li tato funkce podporovaná).

Souhlasím s tím, aby společnost CarTecGroup předávala mé osobní údaje společnosti BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR a aby společnost BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR zpracovávala a využívala mé osobní údaje a aby mě kontaktovala za účelem uvedeným výše. Společnost CarTecGroup může předat údaje zpracovateli, který na základě platné smlouvy poskytne marketingové plnění a osobní údaje použije pouze v nezbytném rozsahu.

Dále si přeji dostávat personalizované nabídky produktů a služeb BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR, které byly společností BMW Vetriebs GmbH, organizační složka ČR indentifikovány na základě mých osobních preferencí a chování a také na základě využívání produktů a služeb.

Zavřít Odeslat